×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kryzys sałatkowy: sieci handlowe znoszą limity na zakup warzyw i owoców

Autor: oprac. PP 10 marca 2023 07:40

Kryzys sałatkowy: sieci handlowe znoszą limity na zakup warzyw i owoców sieci handlowe znoszą limity na zakup warzyw i owoców; fot. unsplash.com

Brytyjskie sieci handlowe zaczęły powoli znosić limity na zakupy owoców i warzyw, które wprowadzone zostały w drugiej połowie lutego.

Limity na zakup owoców i warzyw w sklepach

Asda zniosła limity dla klientów kupujących ogórki, mieszanki sałatowe, brokuły, kalafior i maliny, po tym jak sieć potwierdziła, że podaż tych produktów poprawiła się. Jednak klienci nadal są mogą kupić  maksymalnie trzy pomidory i trzy sztuki papryki. Sieć Asda przyznała jednak, że sytuacja się uspokaja i spodziewa się powrotu do normalnego poziomu w ciągu kilku tygodni.

Morrisons zniósł limit zakupów ogórków, ale nadal ogranicza do maksymalnie dwóch sztuk pomidorów, sałaty i papryki na klienta.

Asda wraz z Tesco, Morrisons, Aldi i Lidl - te sieci w Wielkiej Brytanii wprowadziły pod koniec lutego racjonowanie różnych owoców i warzyw w wyniku niedoborów na rynku.

Kryzys sałatkowy w Wielkiej Brytanii

Brytyjczycy przez ostatnie tygodnie zmagają się z niedoborem kluczowych warzyw sałatkowych, zwłaszcza pomidorów, ogórków i papryki. Jest to spowodowane częściowo przerwanymi zbiorami w południowej Europie i Afryce Północnej z powodu nietypowej pogody, ale także ograniczeniem produkcji przez brytyjskich i holenderskich rolników, z powodu wysokich kosztów energii.

Mówi się, że pewne niedobory utrzymają się do kwietnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI