Kowalczyk: Złagodzimy straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji

Autor: Polskie Radio 22 listopada 2021 10:32

Kowalczyk: Złagodzimy straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji Henryk Kowalczyk twierdzi, że straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji będziemy łagodzić innymi kierunkami zbytu / fot. PTWP

- Najważniejsze jest, żeby bezpieczeństwo granic zostało zachowane. Straty w eksporcie na Białoruś i do Rosji będziemy łagodzić innymi kierunkami zbytu. Patrzymy przede wszystkim na Daleki Wschód i kraje arabskie - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Minister rolnictwa zwrócił uwagę, że "polski eksport nie był w ostatnim czasie już tak znaczący jak przed laty". - Dlatego te ubytki w eksporcie nie będą tak mocno widoczne, choć oczywiście spowodują jakiś wyłom w dochodach - powiedział.

Polska wprowadzi blokadę handlową wobec Białorusi?

- Patrzymy przede wszystkim na Daleki Wschód - czyli na Chiny i Japonię - ale także kraje arabskie są dla nas istotne. Uczestniczymy w międzynarodowych targach rolniczych, które mają promować polską żywność i produkty - mówił Henryk Kowalczyk. Podkreślił też, że obecnie "największe znaczenie dla rolników - bez względu na zamknięcie wschodniej granicy - mają ceny gazu".

Więcej w Polskim Radiu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI