×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koniec zapasów jabłek Gala na Ukrainie. Jak to wpłynie na rynek?

Autor: freshplaza.com / east-fruit.com 23 stycznia 2021 08:45

Koniec zapasów jabłek Gala na Ukrainie. Jak to wpłynie na rynek? Koniec zapasów jabłek Gala na Ukrainie; fot. shutterstock.com

Na Ukrainie zakończono sprzedaż pozostałych partii jabłek Gala. Dystrybutorzy mieli problemy nie tylko z skompletowaniem partii przeznaczonych na eksport, ale również z wysyłką produktów na rynek krajowy, pomimo niższych wymagań jakościowych ze strony lokalnych odbiorców.

Od połowy stycznia 2021 r. zakończono już sprzedaż jabłek Gala pochodzących z magazynów i wyczerpały się prawie wszystkie wolumeny produktów średniej i niskiej jakości w kraju. W rezultacie przedział cenowy jabłka na Ukrainie nieco się zawęził do 8-17 UAH / kg, a średnia cena wzrosła o 1 UAH / kg do 13 UAH / kg w stosunku do ostatnich dni grudnia ubiegłego 2020 roku.

Oznacza to, że rynek ukraiński spełnia wszystkie przesłanki do dalszego wzrostu cen jabłek ze zbiorów 2020 roku i prawdopodobnie ten owoc będzie dalej rosnąć w kraju. Jednak w tej chwili dość trudno jest przewidzieć, na jakim poziomie będzie się utrzymywał wzrost cen, gdyż wpływ na nie będą miały zmiany zapasów jabłek w sąsiedniej Polsce i Mołdawii w miesiącach wiosennych 2021 roku.

Więcej na freshplaza.com.

Chcesz sprzedać lub kupić jabłka i gruszki? Zamieść ofertę na gieldarolna.pl!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI