×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kończy się handel Galą? "Zapasy wyczerpują się"

Autor: freshplaza.com 31 marca 2023 13:36

Kończy się handel Galą? "Zapasy wyczerpują się" Zapasy jabłek Gala wyczerpują się. Sezon wysyłki jabłek na dalekie rynki powoli dobiega końca. / fot. shutterstock

Zapasy jabłek Gala wyczerpują się. Sezon wysyłki jabłek na dalekie rynki powoli dobiega końca. Nadal będziemy eksportować jabłka na rynki europejskie, a także sprzedawać nasze produkty na polskim rynku krajowym - mówi Emilia Lewandowska z Fruit-Group.

Rynek jabłek 2023 - stabilny popyt, ceny nieco wyższe 

Zdaniem Lewandowskiej, popyt jest w tej chwili stabilny a poziom sprzedaży jest odpowiedni do aktualnej dostępnej podaży. Zapasy jabłek Gala wyczerpują się. 

Duży popyt na gruszki w sezonie 2022/2023

W tej chwili ceny jabłek poszły w górę. - Wiąże się to zarówno z kosztami magazynowania, jak i ponoszonymi kosztami energii elektrycznej. Popyt na jabłka jest na zadowalającym poziomie w tym momencie sezonu. Zaskoczył natomiast popyt na gruszki. Poziom produkcji był na normalnym poziomie, a popyt był bardzo duży. Konsumenci potrzebują gruszek, co zapewniło nam osiągnięcie solidnego poziomu cenowego za nasze gruszki - przyznaje rozmówczyni. 

- W tym sezonie zwiększyliśmy eksport wysyłek na dalekie rynki. To był nasz cel przed sezonem i udało nam się go osiągnąć. Rozpoczęliśmy naszą nową markę projektową, Veronica. Projekt był gotowy w styczniu, czyli w środku sezonu na jabłka. Pierwsze wysyłki Veroniki zrealizowaliśmy w styczniu, po Fruit Logistica.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI