Klienci hurtowi nadal wstrzymują się z zakupem włoskich owoców

Autor: www.sadyogrody.pl / Freshplaza 17 lipca 2020 10:42

Klienci hurtowi nadal wstrzymują się z zakupem włoskich owoców Klienci hurtowi nadal wykazują powściągliwość; fot. unsplash.com

Wydaje się, że najniższy punkt korona-kryzysu minął już dawno: środki ochronne w poszczególnych krajach europejskich są stopniowo łagodzone, a biznes powoli wraca na właściwe tory. Jednak nie w przypadku owoców i warzyw z Włoch - pierwszego w Europie epicentrum wirusa. Klienci hurtowi nadal wykazują powściągliwość - czytamy na freshplaza.com.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele owoców pestkowych z czołowych włoskich regionów upraw. - Jakość jest doskonała. Na przykład w przypadku nektaryn dostępne są wszystkie odmiany, a ceny również mieszczą się w zwykłym przedziale, tylko 0,50 centa / kg powyżej zeszłorocznego poziomu - mówi Lino Manduca, właściciel firmy Albstadt Italia Natur.

Jego zdaniem, katastrofalne skutki dla handlu żywnością, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. 

Słabym popytem charakteryzuje się również rynek włoskich winogron, które są bardzo popularne w Niemczech. 

Dla Lino Manduca i jego współpracowników sytuacja zaczyna zagrażać istnieniu firmy. - Kupując włoskie towary, ludzie zachowują szczególną ostrożność. To będzie mieć katastrofalne skutki dla włoskiego eksportu - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI