Kaufland: nie mamy możliwości wprowadzenia do sprzedaży jabłek po gradzie

Autor: www.sadyogrody.pl 28 maja 2021 15:38

Kaufland: nie mamy możliwości wprowadzenia do sprzedaży jabłek po gradzie Kaufland a sprzedaż jabłek po gradzie

- Na ten moment nie mamy możliwości wprowadzenia do sprzedaży jabłek po gradzie. Warto jednak podkreślić, że w sieci Kaufland podejmujemy wiele działań, z pomocą których przeciwdziałamy marnowaniu żywności - mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w sieci Kaufland.

Niejednokrotnie na łamach portalu sadyogrody.pl informowaliśmy o sprzedaży brzydkich owoców czy warzyw przez sieci handlowe zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zastanawialiśmy się także czy w ten trend zwany zero waste mogłyby się wpisać jabłka po gradzie ze zbiorów w 2020 roku, które wciąż są w komorach chłodniczych w gospodarstwach sadowniczych w Polsce.

Czytaj także: Jabłka po gradzie jak krzywe buraki. Czy sieci pójdą za trendem zero waste?

Niemarnowanie żywności w Kaufland

Jak podkreśla Maja Szewczyk z Kaufland, sieć regularnie obniża ceny produktów, których data przydatności do spożycia lub ważności zbliża się ku końcowi.

- Takie artykuły są przez nas specjalnie oznakowane i eksponowane na półkach sklepowych. W przypadku produktów wrażliwych, takich jak owoce i warzywa, dostosowujemy i obniżamy ceny produktów w zależności od pory dnia. W naszych piekarniach, na krótko przed zamknięciem sklepów, wypiekamy tylko artykuły podstawowe i promocyjne. Naszym klientom umożliwiamy także kupno wielu produktów na wagę – zarówno artykułów świeżych, jak i suchych, dzięki czemu mogą nabyć taką ilość towaru, jaka odpowiada ich aktualnym potrzebom - mówi dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kauflandzie.

- Regularnie szkolimy naszych pracowników pod kątem przestrzegania standardów świeżości i higieny. Ponadto współpracujemy z organizacjami pożytku publicznego, którym przekazujemy darowizny żywnościowe. W przeprowadzonej w 2020 r. kampanii „To się nadalJE” zwracaliśmy także uwagę na to, że owoce i warzywa pomimo nieidealnego wyglądu mogą być smaczne i pełnowartościowe - dodaje.

Zapytaliśmy więc naszą rozmówczynię czy jest szansa wprowadzenia jabłek po gradzie do sieci sklepów Kaufland.

- Dziękujemy za sugestię i zapewniamy, że nieustannie pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwalają zminimalizować skalę marnowania żywności - skomentowała Maja Szewczyk.

Jabłka i gruszki- sprawdź ofertę na gieldarolna.pl.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI