Jesienią Mołdawia rozpocznie eksport swoich jabłek do Indiisadyogrody.pl/east-fruit.com - 03 sierpnia 2018 15:14


Jak podaje portal east-fruit.com na początku tegorocznej jesieni Mołdawscy sadownicy otrzymają oficjalny dostęp do rynku jabłek w Indiach. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Żywności (ANSA) twierdzi, że otwarcie rynku indyjskim dla producentów jabłek z Mołdawii była jednym z najważniejszych zadań w ciągu ostatnich dwóch lat.

Mołdawska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Żywności (ANSA) podała, że negocjacje z departamentem fitosanitarnym Indii w sprawie eksportu były trudne, ale i tak  łatwiejsze, niż oficjalne warunki eksportu do Rosji. 

- Wstępne warunki fitosanitarne dla świeżych jabłek z Mołdawii do Indii opublikowano już w oficjalnych zasobach internetowych Światowej Organizacji Handlu. Zgodnie z zasadami WTO, w ciągu dwóch miesięcy warunki te zostaną również opublikowane przez agencje fitosanitarne obu wymienionych krajów.- czytamy w serwisie east-fruit.com

Przedstawiciele departamentu i stowarzyszeń branżowych ogrodników uważają, że indyjski kierunek eksportu będzie poszukiwany przez producentów jabłek z Mołdawii z wielu powodów. Między innymi jest nim średnia cena jabłka w supermarketach w Indiach, która wynosi około 3 USD / kg.

Więcej na www.east-fruit.com