Jakie ceny truskawek na rynkach hurtowych w końcówce czerwca?

Autor: www.sadyogrody.pl 30 czerwca 2020 11:38

Jakie ceny truskawek na rynkach hurtowych w końcówce czerwca? Deszcze utrudniają dojrzewanie truskawek i przeprowadzenie zbiorów/ fot. pixabay

Początek sezonu truskawkowego upłynął pod znakiem wiosennej suszy i przymrozków, a w ostatnich trzech tygodniach – intensywnych opadów, co doprowadziło do wzmożonych problemów z jakością owoców. Deszcze utrudniają dojrzewanie truskawek i przeprowadzenie zbiorów. Jak obecnie kształtują się ceny truskawek na rynkach hurtowych?

Jak kształtują się ceny truskawek na rynkach hurtowych?

Na rynku hurtowym w Broniszach truskawki kosztują 4,50-6,50 zł za kilogram. Ceny nieco wzrosły w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Niewielki wzrost cen nastąpił w Poznaniu na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej S.A. Producenci i handlowcy sprzedają truskawki w cenie 14-18 zł za łubiankę (2 kg).

Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa S.A. poziom cen za truskawki jest stabilny w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Owoce kosztują 10-14 zł za 2 kg łubiankę.

W Kaliszu na Giełdzie Kaliskiej truskawki kosztują podobnie jak w ubiegłym tygodniu – ok 6-7 zł za kilogram.

W Krakowie na Placu Targowym Rybitwy truskawki sprzedawane są w cenie 6,50-7,50 zł za kilogram (ceny truskawek nieco wzrosły).

W Sandomierzu nastąpiły niewielkie wzrosty cen truskawek. Za owoce obecnie trzeba zapłacić 5-7 zł za kilogram. W zeszłym tygodniu stawki dochodziły do 6 zł.

Na Lubelskim rynku hurtowym Elizówka truskawki kosztują 6-7 zł za kilogram. Ceny pozostają zbliżone do ubiegłego tygodnia.

W Białymstoku - Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe ceny truskawek oscylują w granicach 6-8 zł/kg.

Na Rolno- spożywczym rynku hurtowym we Wrocławiu za kobiałkę truskawek trzeba zapłacić 10-12 zł. Poziom cen utrzymuje się.

W Podkarpackim Centrum Hurtowym Agrohurt S. A. w Rzeszowie truskawki kosztują 5-8 zł za kilogram.

W Bydgoszczy na targowisku hurtowym Mewat truskawki kosztują obecnie 5-6 zł/kg (podobnie jak w ubiegłym tygodniu).

Analiza serwisu powstała na podstawie oficjalnych cen truskawek podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniach 25 – 30 czerwca.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI