Jakie ceny malin w hurcie?

Autor: www.sadyogrody.pl 13 października 2021 08:10

Jakie ceny malin w hurcie? W wielu miejscach kraju w ostatnich dniach wystąpiły przymrozki co spowodowało przemarznięcie malin. / fot. materiały redakcji

W wielu miejscach kraju w ostatnich dniach wystąpiły przymrozki co spowodowało przemarznięcie malin. W dalszym ciągu owoce są w sprzedaży choć w dużo mniejszej ilości. Jak obecnie kształtują się ceny na rynkach hurtowych?

Na rynku hurtowym Bronisze ceny malin wahają się od 28 do 35 zł/kg. Podczas ostatniej analizy przeprowadzonej 21 września stawki wahały się w tym miejscu od 22 do 30 zł/kg. 

Na Giełdzie Kaliskiej obecnie producenci sprzedają owoce za 27 zł/kg. Na tej giełdzie ceny malin od ostatniej analizy praktycznie nie zmieniły się - wzrosły raptem o 1 zł. 

Na Łódzkim Rynku Hurtowym Zjazdowa ceny malin oscylują wokół 24-34 zł/kg. W tym miejscu ceny wzrosły - 3 tygodnie temu kosztowały 26 zł/kg. 

Według oficjalnych statystyk Lubelskiego Rynku Hurtowego Elizówka maliny sprzedawane są za 14-26 zł/kg - podobnie jak wcześniej. 

Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu ceny malin sięgają 34-40 zł/kg. W tym przypadku odnotowaliśmy znaczny wzrost - z 20-32 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez wybrane rynki hurtowe w dniu 12 października 2021 r. 

Zobacz oferty sprzedaży owoców na Giełda Rolna!

Dobry malinowy sezon. Wysokie ceny będą się utrzymywać

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI