Jakie ceny jabłek odmian letnich w hurcie?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 22 lipca 2022 11:52

Jakie ceny jabłek odmian letnich w hurcie? Na rynku dostępne są już jabłka odmian letnich - Papierówka, Geneva i Piros / fot. pixabay

Na rynku dostępne są już jabłka odmian letnich. Na rynkach hurtowych można już dostać Papierówkę i Genevę. Ile kosztują w hurcie?

Ceny jabłek odmian letnich 

- W sprzedaży dostać można obecnie Papierówkę i Genevę. Trudno jednak dostać 50 zł za klatkę ale są tacy co je tak cenią. Realna cena letnich jabłek to 35-40 zł za klatkę. Jednak ceny w dużej mierze zależą od podaży w danej chwili i popytu. Obecnie widzimy, że te ceny się utrzymują. Wywoławcze ceny sięgają 50 zł, a sprzedają za 40 zł - mówi Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego Bronisze. 

W przypadku jabłek odmiany Geneva widoczny jest spadek cen w porównaniu do pierwszych partii towaru. Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu ceny dochodziły nawet do 65 zł za skrzynkę: Pierwsze partie jabłek Geneva w hurcie. Ceny są wysokie

Na Giełdzie Kaliskiej za Genevę otrzymać można 30-40 zł za skrzynkę. Papierówka jest nieco droższa - 40-45 zł. Na rynku hurtowym w Łodzi zarówno Geneva, jak i Papierówka kosztuje 30-50 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI