×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? MRiRW podpowiada

Autor: sadyogrody.pl/MRiRW 24 września 2020 09:29

Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? MRiRW podpowiada Broszura przygotowana przez MRiRW, na polecenie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego/ fot. MRiRW

Jak rozpocząć produkcję i sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa? Każdy rolnik może się tego dowiedzieć z broszury przygotowanej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na polecenie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

– Przez lata blokowana była inicjatywa i przedsiębiorczość rolników. Wasza inicjatywa! – napisał we wstępie do tej publikacji minister Ardanowski.

Broszura pt. „Żywność prosto z gospodarstwa - źródłem dochodu rolników” dostępna jest na stronie internetowej MRiRW https://www.gov.pl/web/rolnictwo/zywnosc-prosto-z-gospodarstwa---zrodlem-dochodu-rolnikow

– W tej publikacji zebrane są wszystkie niezbędne informacje o możliwościach aktywnego funkcjonowania na rynku poprzez sprzedaż wytworzonych we własnym gospodarstwie produktów. Są tu także informacje o gwarancjach bezpieczeństwa konsumentów, a także o Kodeksie Etyki Żywnościowej – podkreślił minister Ardanowski.

Publikacja będzie dostępna także na stronach ośrodków doradztwa rolniczego. Broszura zostanie przekazana również do szkół rolniczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Pełna wersja broszuty dostępna TUTAJ

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI