×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jak przebiega sprzedaż jabłek we Włoszech?

Autor: www.sadyogrody.pl/Assomela 21 grudnia 2022 14:40

Jak przebiega sprzedaż jabłek we Włoszech? Włochy: dobra sprzedaż ale niskie ceny jabłek/ fot.shutterstock.com

Włoskie konsorcjum producentów jabłek Assomela, przeanalizowało najnowsze dane dotyczące produkcji i sprzedaży za ostatni miesiąc. Dane pokazują że sprzedaż zapasów przebiega pomyślnie.

Dane uzyskane przez  włoskie Konsorcjum Assomela pokazują niskie zapasy niektórych odmian, w szczególności Golden Delicious i Gala.

Dobra sprzedaż i niskie zapasy Goldena i Gali we Włoszech

W przypadku Golden Delicious zapasy są najniższe w historii (poza 2017 r.) i wynoszą 426 000 ton.

W przypadku Gali zapasy wynoszą 127 000 ton przy redukcji od początku kampanii o prawie 200 000 ton. Jest to doskonały wynik.

Prowadzona sprzedaż i upłynnianie zapasów równie dobrze przebiega w przypadku pozostałych odmian. Assomela zauważa, że ​​aby lepiej ocenić ewolucję sprzedaży niektórych odmian, jak np. Red Delicious, trzeba poczekać na drugą część sezonu.

Duża część jabłek trafiła do przetwórstwa

Po szczególnie gorącym lecie, które wpłynęło na  jakość owoców, duże ilości skierowano do przetwórstwa. W związku z tym, zgodnie z pierwotnymi przewidywaniami, udział towarów przeznaczonych na świeży rynek jest obecnie znacznie poniżej średniej.

Rynki zamorskie mają się dobrze, choć koszty nadal odgrywają istotną rolę, a wzrost kursu USD w stosunku do EUR nie pomaga, podczas gdy rynek włoski, zwłaszcza tradycyjny, nie jest obecnie zbyt dynamiczny.

Ceny jabłek nie satysfakcjonują

Chociaż wydaje się, że wolumeny są pod kontrolą, to ceny niepokoją handlowców z tego sektora, którzy nie dostosowali się do zwiększonych kosztów lub inflacji i w związku z tym, nie są w stanie zaoferować producentom rozsądnej ceny gwarantującej rekompensatę. Jest to tym bardziej odczuwalne w przypadku jabłek ekologicznych, które w tym momencie sezonu są dalekie od wzrostu cen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI