Jabłka odmian Piros i Geneva najdroższe na rynku hurtowym Poznaniu 2-3 zł/kg

Autor: Anta Gwara/www.sadyogrody.pl 07 sierpnia 2015 11:58

Jabłka odmian Piros i Geneva najdroższe na rynku hurtowym Poznaniu 2-3 zł/kg Na rynkach hurtowych do odmiany Genva dołączył Piros/ fot. shutterstock

Handel odmianami letnimi jabłek nabiera rozpędu. Na rynkach hurtowych do Genvy dołączył Piros. Jak kształtują się ceny obu odmian? Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, zarówno jednak jak i druga odmiana sprzedawana jest najdrożej w Poznaniu - za 2-3 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach Geneva kosztuje 1,6-2 zł/kg, przy zauważalnym spadku o około 0,3 zł/kg. W Łodzi zauważyć można tendencję spadkową oraz dużą rozbieżność cenową - 0,6-2,3 zł/kg. Na sandomierskim rynku hurtowym wartość Genevy nie spadła od tygodnia i wynosi 1,2-1,5 zł/kg . Giełda Kaliska oferuje jabłka tej odmiany za 1,6-2 zł/kg, przy wzrośnie ceny minimalnej o 0,2 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach sprzedający otrzymają za  Piorosa 1,6-2,5 zł/kg. Nieco niższe wartości uzyskać można w Lublinie, gdzie ceny oscylują między 1-2,2 zł/kg. Na Giełdzie Kaliskiej jabłka odmiany Piors utrzymują równy poziom cenowy – 2,3 zł/kg.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 4 – 6 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI