Jabłka na sortowanie: pierwsze oferty cenowe na zakup Gali

Autor: www.sadyogrody.pl 07 września 2021 12:00

Jabłka na sortowanie: pierwsze oferty cenowe na zakup Gali Pojawiają się pierwsze oferty cenowe zakupu Gali odmian paskowanych /fot. unsplash.com

Na rynku jabłek deserowych nadal sporym zainteresowaniem grup i firm handlowych cieszą się letnie odmiany jabłek. Pojawiają się pierwsze oferty cenowe zakupu Gali odmian paskowanych.

Jakie ceny jabłek letnich na sortowanie?

W regionie wareckim sprzedaż letnich odmian jabłek cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony kupujących. Firmy handlowe i grupy w szczególności poszukują odmian Paulared, Piros czy Celesta. Oferowane ceny wynoszą obecnie od 0,90 do 1 zł za kaliber od 7 do 9. Niewiele jest ofert z ceną na poziomie 1,10 zł za kilogram. Drobniejsze owoce w rozmiarze od 6,5 do 7 kupowane są po 0,60 zł/kg. 

Sprzedaż dotyczy w dużej mierze rynku krajowego. Głównymi odbiorcami są markety, a zainteresowanie zakupem jest spore. Z kolei  podaż jabłek obecnie jest niewielka.

Pierwsze oferty cenowe zakupu jabłek Gala

Firmy handlowe i grupy zaczynają zakup Gali odmian paskowanych. Obecnie proponowane w regionie wareckim ceny wyjściowe dla Gali wynoszą 1,40 -1,50  zł za kilogram w rozmiarze od 7 do 9 . Zapytania zakupowe odmianą Gala ze strony eksporterów już się pojawiają, w szczególności ze strony Egiptu.  Natomiast handel tą odmianą dopiero przed nami. 

Ceny gruszek na sortowanie

Obecnie trwa także handel gruszkami odmiany Klapsa i Patten. Obecnie ceny Pattena na sortowanie wynoszą 1,80-1,90 zł/kg. Sprzedaż w kartonie odbiorcy przeważnie wynosi 2,10- 2,20  zł w kalibrze od  6. Oczywiście najkorzystniej jest sprzedać owoce bezpośrednio za wagę w skrzyni- oferty cenowe wynoszą 2 - 2,10 zł za tego typu sprzedaż. 

 

 Sprzedaż jabłek na GieldaRolna.pl:

Sprzedam jabłko Antonówka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI