Jabłka i gruszki na Broniszach. Kiepskie ceny i zejście

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 14 września 2022 08:32

Jabłka i gruszki na Broniszach. Kiepskie ceny i zejście Na rynku hurtowym w Broniszach zwiększa się podaż jabłek i gruszek z tegorocznych zbiorów. / fot. materiały redakcji

Na rynku hurtowym w Broniszach zwiększa się podaż jabłek i gruszek z tegorocznych zbiorów. Towaru nie brakuje, a ceny są dalekie od zadowalających.

Dzisiaj nad ranem na rynku hurtowym w Broniszach dostępność jabłek i gruszek była duża. 

Ceny jabłek na Broniszach 

- Jabłka staniały. Za jabłka grube letnich odmian sadownicy chcą średnio 30 zł. Sprzedają średnio za 25 zł a nawet mniej. Drobne wyceniane są na 15 zł. Gruba, ładna Gala o wielkości mniej więcej 7,5 wyceniana jest wyjściowo 25 zł. Te 5 zł podlega negocjacji i często sprzedawana jest za 20 zł - mówi redakcji www.sadyogrody.pl sadownik spod Warki. 

Na Broniszach pojawiają się już takie odmiany jak Ligol i Szampion, jednak nie są to odmiany które w tym momencie nadają się do konsumpcji. Sprzedawanie tego typu jabłek o tej porze zniechęca konsumentów swoim smakiem, co tym samym zwyczajnie psuje rynek zbytu! Ligol i Szampion nie mają jeszcze odpowiedniej dojrzałości, surowe jabłko powinno jeszcze wisieć na drzewie. 

Gruszki na rynku hurtowym w Broniszach 

Kiepskie jest zejście gruszek odmiany Konferencja na rynku hurtowym w Broniszach. Na początku września informowaliśmy, że holenderska gruszka wyceniana jest na 80 zł za grube owoce o wielkości 7,5+. Teraz sprzedawana jest za 65 zł. - Handlarz który ma tą holenderską gruszkę od wczoraj sprzedał raptem dwie klatki - przyznaje rozmówca. Zobacz: Jabłka i gruszki na Broniszach - jakie ceny i zejście?

Gruszki średniej wielkości kosztują około 50 zł. Za grubą, polską Konferencję sadownicy chcą 60-65 zł. Sprzedawalność jest bardzo kiepska. Obecnie zainteresowanie Konferencją jest znikome na Broniszach.

Towaru na rynku hurtowym w Broniszach jest sporo. - W ubiegły czwartek nie było gdzie stanąć. W alejce z jabłkami i gruszkami nie było mowy, żeby stanąć. W tak zwanym 'poprzeczniaku', malinie i borówce też nie było miejsca żeby się rozłożyć. Dzisiaj alejki z jabłkami, gruszkami i śliwkami były zawalone, gdzieniegdzie w innych alejkach znajdywało się miejsca. Towaru było dużo - dodaje. 

Śliwki odmiany Mieszaniec na Broniszach wyceniana jest na 1,5 zł, zaś Węgierka - 2 zł/kg. Sprzedawalność śliwki jest bardzo kiepska. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI