Jabłka 2022: Jakie ceny na Broniszach?

Autor: Aneta Gwara-Tarczyńska 03 października 2022 20:46

Jabłka 2022: Jakie ceny na Broniszach? Na rynkach hurtowych dostępna jest szeroka gama odmianowa jabłek. / fot. materiały własne

Na rynkach hurtowych dostępna jest szeroka gama odmianowa jabłek. Nie brakuje również gruszek. Jak kształtują się ceny na Broniszach?

Jabłka w handlu hurtowym 

Jeśli chodzi o jabłka to zauważalna jest duża rozpiętość. - Ceny zaczynają się od 25 do 35 zł w zależności od odmiany. Obecnie najdroższe są odmiany które już się kończą - 'Piros' i 'Celesta' - mówi Maciej Kmera z rynku hurtowego Bronisze. 

Przeczytaj: Ceny jabłek w skupach spadają! Przetwórnie nie chcą towaru?

Jabłka podstawowych odmian kosztują 20-25 zł za skrzynkę. 30 zł można otrzymać za rzadszą odmianę jak na przykład Cortland. 

Rozmówca przyznaje, że dzisiaj nad ranem handel był kiepski. - Sprzedający narzekali na brak zejścia. Weekend był deszczowy, dzisiejszy dzień też zapowiada się deszczowo więc kupcy ograniczyli zakupy. Towaru jest sporo. Są takie dni handlowe jak niedziela i środa/czwartek kiedy tego towaru dużo dojeżdża. Jabłek w sprzedaży hurtowej nie brakuje - przyznaje Maciej Kmera. 

Ceny gruszek na Broniszach 

W handlu na Broniszach dostępne są gruszki głównie odmiany 'Konferencja' która kosztuje około 3 zł/kg. Są jeszcze resztki 'Klapsy' która wyceniana jest na około 3,5 zł/kg - dodaje.

Zobacz: GUS o zbiorach jabłek: będą jeszcze wyższe niż ubiegłoroczne

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI