×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Intermarché odpowiada UOKiK: Pozostajemy otwarci na współpracę

Autor: PAP 08 lutego 2023 16:36

Intermarché odpowiada UOKiK: Pozostajemy otwarci na współpracę Intermarché ws. zarzutów UOKIK: Pozostajemy otwarci na współpracę/ fot. shutterstock

Prowadzimy analizę kierowanych wobec SCA PR POLSKA zarzutów i ich uzasadnienia. Pozostajemy otwarci na współpracę z prezesem UOKiK, przekazując w sposób transparentny niezbędną dokumentację - poinformowała w środę PAP centrala zakupowa dla supermarketów Intermarché.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny postawił Auchan Polska i SCA PR Polska (Intermarche) zarzuty nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej wobec dostawców produktów rolno-spożywczych - poinformował w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zarzuty wobec Intermarche dotyczą ustalania warunków współpracy w trakcie jej trwania oraz uzyskiwania rabatów, pomimo niespełnienia warunków, od których pierwotnie uzależniono ich udzielenie.

Zobacz:

Dwie sieci z zarzutami nieuczciwego wykorzystywania przewagi kontraktowej

Zarzuty UOKiK wobec Intermarche

UOKiK ocenił, że dla dostawców produktów rolno-spożywczych sprzedaż do sieci stanowi w wielu przypadkach "być albo nie być". "Godzą się oni na narzucane warunki współpracy, nie mając rzeczywistej możliwości negocjacji" - dodał.

"Jako SCA PR POLSKA (centrala zakupowa dla supermarketów Intermarché) otrzymaliśmy zawiadomienie o wszczęciu postępowania przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - potwierdziła firma w komentarzu przesłanym w środę PAP.

Wyjaśniła, że "aktualnie prowadzi analizę zawiadomienia w tym kierowanych wobec SCA PR POLSKA zarzutów i ich uzasadnienia".

Intermarche odpowiada UOKiK

"Pozostajemy otwarci na współpracę z prezesem UOKiK, przekazując w sposób transparentny niezbędną dokumentację, kierując się dobrą wolą oraz odpowiadając na powstałe wątpliwości i kierowane wobec spółki pytania" - wyjaśniono. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI