Innowacyjne awokado, którego miąższ łatwo oddziela się od skórki, trafi do Tesco

$data.author.description Autor: dlahandlu.pl 13 września 2018 15:50

Innowacyjne awokado, którego miąższ łatwo oddziela się od skórki, trafi do Tesco fot. shutterstock.com

Tesco wprowadza innowacyjne awokado, w którym miąższ łatwo oddziela się od skóry, aby ułatwić konsumentom obieranie owocu. EasyAvo są uprawiane w Afryce Południowej i trafiają do sprzedaży w partii testowej w sklepach w Wielkiej Brytanii - podaje dlahandlu.pl.

- Krojenie i obieranie awokado to jedna z najbrudniejszych i potencjalnie niebezpiecznych czynności kuchennych. Aby pomóc w tym, Tesco uruchamia pierwsze na świecie awokado, które z łatwością odrywa się od skórki po przecięciu na pół. Powinno to w jakiś sposób pomóc rosnącej liczbie Brytyjczyków, którzy podobno cierpią "rękę awokado" po skaleczeniu się przypadkowo podczas otwierania owocu – informuje Tesco.

- W ubiegłym roku klienci kupili od nas prawie 60 milionów awokado. Jesteśmy pewni, że to fantastyczne awokado ułatwi życie – mówi Laura Marsden Payne, odpowiedzialna w Tesco za zakup awokado.

EasyAvo, opracowany przez kluczowego dostawcę Tesco, Westfalia Fruit, to naturalnie uprawiana hybryda różnych odmian awokado. Ma grubszą i bardziej zbita skórkę, która wygląda niemal jak skorupa w porównaniu z innymi popularnymi odmianami, takimi jak Fuerte i Hass.

Czytaj więcej: dlahandlu.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI