Indie potencjalnym odbiorcą mołdawskich jabłek

Autor: www.sadyogrody.pl/fruchtportal.de 17 maja 2021 12:58

Indie potencjalnym odbiorcą mołdawskich jabłek Indie potencjalnym odbiorcą mołdawskich jabłek/fot. shutterstock.com

Liderzy największych firm ogrodniczych w Mołdawii spotkali się z Rahulem Srivastavą, ambasadorem Republiki Indii w Republice Mołdawii (z siedzibą w Bukareszcie) i omówili perspektywy eksportu jabłek na rynek indyjski - czytamy na Fruchtportal.de.

Jak donosi Frucht portal za serwisem East-Fruit, potencjalnym mołdawskim eksporterom przedstawiono nowe wymagania dotyczące importu produktów rolnych do Indii.

W szczególności od tego roku eksporterzy jabłek będą musieli przedłożyć wraz z innymi dokumentami zaświadczenie, że ich produkty są wolne od organizmów zmodyfikowanych genetycznie. Według firm działających na mołdawskim rynku owoców wymóg ten nie będzie przeszkodą.

Na początku nowego sezonu strona indyjska jest gotowa przyjąć 10 kontenerów mołdawskich jabłek jako wysyłkę testową pod zwiększoną kontrolą. Powiedział, że jeśli ten „test” przejdzie pomyślnie, możliwy będzie regularny eksport na dużą skalę.

Mołdawia otrzymała podobno oficjalne zezwolenie na eksport jabłek do Indii w sprzyjających warunkach fitosanitarnych jesienią 2018 r. Od tego czasu mołdawskie firmy ogrodnicze i handlowe podjęły kilka prób eksportu jabłek na rynek indyjski, ale nie zakończyły się one sukcesem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI