×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Holenderska firma po raz kolejny kupuje polskie jabłka

Autor: www.freshplaza.com 13 września 2021 15:53

Holenderska firma po raz kolejny kupuje polskie jabłka Holenderska firma kupuje polskie jabłka/ fot. shutterstock.com

Firma Staay Food Group z Holandii spodziewa się pierwszej dostawy polskich jabłek z tegorocznych zbiorów. To już piąty sezon, w którym firma bezpośrednio importowała jabłka odmiany Gala Royal od plantatorów w Polsce - podaje Freshplaza.

Według informacji pierwsza partia jabłek Gala Royal powinna zostać dostarczona do holenderskiej firmy już w poniedziałek 13 września. 

- W tym sezonie jabłka te będą dostępne pod własną marką Nero Premium. To pierwszy raz. Brand podkreśla jakość tych polskich jabłek. W ofercie Nero Premium znajdują się Royal Gala, Red Prince, Golden Delicious i Red Delicious – mówi rzecznik prasowy Staay w rozmowie z Freshplazą.

- Jabłka pochodzą bezpośrednio od naszych plantatorów. Znajdują się w centralnie położonych regionach Mazowsza oraz w rejonie Kujawsko-Pomorskiego - dodaje.

Perspektywy wobec tegorocznego sezonu wyglądają znakomicie. Plon jabłek powinien być dwukrotnie większy niż w poprzednim sezonie. A jakość ma być wysoka. Drzewa są pełne jabłek gotowych do zbioru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI