Holandia: eksport jabłek i gruszek stoi w miejscu

Autor: Fruchtportal.de 08 marca 2022 13:26

Holandia: eksport jabłek i gruszek stoi w miejscu Holandia: Eksport jabłek i gruszek stoi w miejscu/ fot. shutterstock.com

W wyniku wojny w Ukrainie eksport jabłek w Europie zatrzymał się. Duże problemy ze zbytem jabłek i gruszek zgłasza Holandia.

W wyniku Rosyjskiej agresji na Ukrainę a tym samym nałożonego embarga na Rosję i Białoruś kurczą się możliwości eksportowe dla jabłek z całej Europy.

W rozmowie z portalem nieuweoogst.nl sadownik i członek Holenderskiej Organizacji Sadowników (NFO) Marc André de la Porte z Dreumel powiedział: Mówimy o milionach kilogramów jabłek i gruszek, których eksport utknął w martwym punkcie.

 - Niektóre owoce obecnie pozostają w chłodniach. Są to owoce, które muszą być uwzględnione na istniejących rynkach, ale te rynki przecież są na bieżąco zaopatrywane” – powiedział De la Porte. 

Eksport jabłek i gruszek zatrzymuje się z powodu wojny na Ukrainie a według Holenderskiej Organizacji Sadowników ma to odbicie w cenach. Według danych cena gruszek spadła już o 25%.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI