×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Hiszpanie kupują więcej jabłek krajowej produkcji

Autor: www.fruitnet.com 20 kwietnia 2021 16:20

Hiszpanie kupują więcej jabłek krajowej produkcji Hiszpanie kupują więcej jabłek krajowej produkcji/fot. shutterstock.com

Według przeprowadzonych na hiszpańskim rynku badań, ponad dwie trzecie jabłek sprzedawanych w tamtejszych supermarketach w pierwszych trzech miesiącach tego roku pochodzi z krajowej produkcji.

Po przeprowadzeniu badań okazało się, że 67 procent jabłek pochodziło z hiszpańskich upraw krajowych w porównaniu z 46 proc. z ubiegłego roku. W Lleidzie i Barcelonie, gdzie znajduje się większość produkcji, odsetek ten osiągnął 84 procent.

Afrucat, katalońskie stowarzyszenie owocowe, twierdzi, że sprzedaż owoców uprawianych w kraju jest historycznie wyższa na obszarach produkcyjnych.

W Madrycie jabłka hiszpańskie stanowiły 51 proc. całości, podczas gdy w Saragossie 61 proc.

Tendencja do faworyzowania przez Hiszpanów produkcji krajowej nad jabłkami importowanymi rozpoczęła się w 2017 roku. Obecność hiszpańskich jabłek na półkach supermarketów rośnie średnio o 5 procent rocznie od 2017 roku.

„Jednym z powodów tegorocznego wzrostu może być sytuacja spowodowana pandemią Covid-19, prowadząca do większej świadomości konsumentów na temat lokalnych owoców i pewnych specyficznych trudności w handlu międzynarodowym” -informuje  stowarzyszenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI