×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Hiszpania promuje spożywanie krajowych jabłek

Autor: FEPEX 10 stycznia 2022 13:53

Hiszpania promuje spożywanie krajowych jabłek Hiszpania promuje wśród konsumentów spożywanie krajowych jabłek/ fot. shutterstock.com

Hiszpańskie stowarzyszenie AFRUCAT promuje wśród konsumentów jedzenie krajowych jabłek.

W 2022 roku Stowarzyszenie Producentów Owoców Katalonii (AFRUCAT) będzie nadal rozwijać kampanię komunikacyjną w sieciach, aby uwrażliwić nabywców na korzyści płynące ze spożywania jabłek produkowanych w Hiszpanii, m.in. zmniejszenie emisji CO2 z wynikającej z ponad 200 000 ton importowanych jabłek.

Według AFRUCAT obecnie Hiszpania importuje ponad 200 000 ton jabłek rocznie, co odpowiada 40% spożycia jabłek. Głównie z Francji, Włoch, Portugalii i Polski, co odpowiada emisji 10 milionów kilogramów CO2.

Dla tego stowarzyszenia, które jest członkiem FEPEX, Hiszpania ma różne obszary geograficzne o doskonałych warunkach klimatycznych do produkcji jabłek i gruszek przez długi okres w roku, co pozwala im odpowiedzieć na zapotrzebowanie konsumentów.

Hiszpańskie jabłka tańsze od importowanych

Oprócz wpływu importu jabłek na środowisko, kupowanie owoców uprawianych poza Hiszpanią wiąże się z wyższą ceną. Przykładowo w przypadku jabłek Golden jabłka importowane kosztują około 3 EUR/kg, podczas gdy jabłka hiszpańskie kosztują 1,5 EUR/kg. To samo dzieje się z pozostałymi odmianami.

Kampania komunikacyjna rozpoczęła się w listopadzie 2021 r. i składa się głównie z dwóch filmów, które będą również emitowane w sieciach społecznościowych w 2022 r. w celu podniesienia świadomości konsumentów na temat znaczenia spożywania jabłek wyprodukowanych w Hiszpanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI