×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Handel jabłkami ożywił się od połowy stycznia

Autor: freshplaza.com 01 lutego 2023 15:34

Handel jabłkami ożywił się od połowy stycznia Chociaż koszty rosną, nic nie wskazuje na to, by jabłka sprzedawały się szybciej niż w normalnym sezonie / fot. shutterstock

Według Adama Malengiewicza, kierownika sprzedaży polskiego eksportera jabłek Ewa-Bis, zebranie wszystkich polskich jabłek było w tym roku wyzwaniem. Obecnie handel przebiega sprawnie.

Malengiewicz przyznaje, że zdobycie wymaganej siły roboczej było wyzwaniem, ponieważ liczba dostępnych pracowników sezonowych była po prostu dużo niższa. - Poziom sprzedaży jest dobry i nadal realizujemy wszystkie zamówienia. Z logistycznego punktu widzenia nie było żadnych problemów. Niewielkie opóźnienia kontenerów i statków nie mają wpływu na jakość owoców wysyłanych produktów - dodaje. 

Handel jabłkami 2023

Chociaż koszty rosną, nic nie wskazuje na to, by jabłka sprzedawały się szybciej niż w normalnym sezonie – wyjaśnia Malengiewicz. - Trudno powiedzieć, czy sprzedaż jabłek idzie szybciej w tym sezonie. Gospodarstwa, które zainwestowały w energię słoneczną, mogły zdecydować się na dłuższe przechowywanie jabłek, ponieważ w takim przypadku koszty są niższe. Jednak sam handel ożywił się w ciągu ostatnich kilku tygodni, zaczął rosnąć mniej więcej w połowie stycznia - przyznaje. 

Zobacz: Aktualne ceny jabłek deserowych. Ile płacą sortownie?

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI