Grupa Galster: do tej pory to bardzo satysfakcjonujący sezon jabłkowywww.sadyogrody.pl / Freshplaza.com - 16 kwietnia 2021 15:33


Polski sezon jabłkowy wciąż trwa, a grupa producentów Galster twierdzi, że do tej pory był bardzo satysfakcjonujący. Zdaniem eksportera i producenta, obecna zimowa pogoda nie miała dużego wpływu na jabłka, ale w następnych tygodniach mogą wystąpić niszczycielskie mrozy, gdy drzewa zakwitną.

Mroźna pogoda dotknęła w zeszłym tygodniu wiele krajów europejskich. Na szczęście w Polsce jabłonie jeszcze nie kwitły, więc szkody będą znikome - mówi w rozmowie z Freshplaza.com, Mateusz Wajnert, szef sprzedaży polskiego eksportera jabłek - grupy Galster z Kujaw. Przed nami najniebezpieczniejsze mrozy, kiedy drzewa kwitną. Tak więc na razie sytuacja wygląda dobrze, ale w przyszłym miesiącu może się to zmienić.

Część polskich eksporterów zakończyła już swój sezon, ale Galster wciąż sprzedaje pełną parą. Faktycznie, Wajnert twierdzi, że wciąż mają w magazynie dobre ilości wysokiej jakości jabłek. - Jestem przekonany, że nadal będziemy w grze przez kilka następnych tygodni - mówi.

Sam sezon był dla Galster bardzo pozytywny. Według Wajnerta w tym roku udało im się wejść na kilka nowych rynków. 

- Staramy się patrzeć w przyszłość, więc na przykład założyliśmy już nowy sad z Gala Royal - dodaje.

Galster już przygotowuje się do następnego sezonu. Jednym z aspektów jest rozwój własnej marki.

Jabłka i gruszki - dodaj oferty na gieldarolna.pl.