Grójeccy sadownicy pojechali promować europejskie jabłka w Dubaju

Autor: Echo Dnia Radomskie 03 marca 2021 09:51

Grójeccy sadownicy pojechali promować europejskie jabłka w Dubaju Promocja europejskich jabłek w Dubaju; fot. shutterstock.com

Organizacje producentów owoców z powiatu grójeckiego promowały europejskie jabłka podczas targów Gulfood w Dubaju, które zakończyły się 25 lutego - podaje echodnia.eu.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu odbyło się w ramach kampanii "Siła smaku, witamin i kolorów - poznaj jakość jabłek z Europy" dofinansowanej z funduszy Unii Europejskiej i Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Kampania ma na celu promocję europejskich jabłek na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz pośrednio, biorąc pod uwagę reeksportowy charakter rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w innych krajach arabskich i azjatyckich. Oprócz stowarzyszenia „Unia Owocowa” z siedzibą w Słomczynie pod Grójcem promocją polskich jabłek zajmuje się też Związek Sadowników RP z siedzibą w Grójcu.

- Jest to bardzo duży rynek, nie tylko Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale jest to rynek bardzo wymagający. Oni są w stanie zapłacić nawet większe pieniądze, ale wymagają perfekcyjnej jakości. Mamy tam obecnie wysyłki naszych owoców, ale są to śladowe ilości. Prowadzimy tam kampanię promocyjną z nadzieją, że ta sprzedaż tam się zwiększy. Potencjał tego rynku jest jednak bardzo duży – powiedział Mirosław Maliszewski, poseł i prezes Związku Sadowników RP.

Intensywne poszukiwania nowych rynków zbytu dla polskich jabłek, w tym egzotycznych, rozpoczęło się po wprowadzeniu rosyjskiego embarga. Unia Europejska zdecydowała się wówczas utworzyć fundusz promowania jabłek, nie mogła to być jednak promocja „polskich”, ale „europejskich” jabłek, chociaż wiadomo było, że to Polska jako jeden z największych producentów tych owoców na świecie będzie głównym beneficjentem funduszu.

Więcej na echodnia.eu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI