Gowin: historyczne maksima polskiego eksportu i importu

Autor: PAP 15 czerwca 2021 16:00

W kwietniu polski eksport i import notują historyczne maksima - zaznaczył we wtorek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Stwierdził, że to odzwierciedlenie dobrej kondycji przemysłu i poprawiającej się koniunktury partnerów handlowych.

Jak napisał wicepremier Jarosław Gowin we wtorkowym wpisie na Twitterze, "w kwietniu br. polski eksport (23 mld euro) i import (21,6 mld euro) notują historyczne maksima".

Szef MRPiT zwrócił uwagę, że tempo wzrostu obrotów "przekracza odczyty sprzed dwóch lat (eksport +15,2 proc., import +9,1 proc,)". Ocenił, że jest to odzwierciedlenie dobrej kondycji przemysłu i poprawiającej się koniunktury partnerów handlowych.

Główny Urząd Statystyczny poinformował we wtorek, że nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego po kwietniu 2021 r. wyniosła 3,5 mld euro.

Obroty towarowe handlu zagranicznego w styczniu - kwietniu br. wyniosły w cenach bieżących 408,4 mld zł w eksporcie oraz 392,3 mld zł w imporcie. Dodatnie saldo ukształtowało się na poziomie 16,0 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI