×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Giełda Goławin: Ceny truskawek w górę. Droższe pewne odmiany [Aktualizacja]

Autor: www.sadyogrody.pl 24 maja 2023 12:45

Giełda Goławin: Ceny truskawek w górę. Droższe pewne odmiany [Aktualizacja] Jakie ceny truskawek na Giełdzie Goławin?/ fot. shutterstock

Na Giełdzie Goławin zaczyna przybywać truskawek. Rozkręca się handel i - jak informują koordynatorzy - ceny delikatnie idą w górę.

Ceny truskawek na Giełdzie Goławin

Ceny truskawek na popularnej Giełdzie truskawkowej w dniu 24.05 w godzinach przedpołudniowych  wynosiły od 22 do 28 zł za łubiankę (2 kg).

Koordynatorzy informują, że ceny truskawek poszybowały delikatnie w górę. Dużo jest kupców, mniej sprzedających. 

Za odmianę Alba (ładne owoce) trzeba zapłącić 28 zł. Odmiana Azja bardzo dobrej jakości sprzedawana jest w cenie 27 zł za łubiankę. Rumba kosztuje 22-25 zł, Roksana 22-24 zł,  Aprica 24 zł.

Podane ceny należy traktować orientacyjnie. Koordynatorzy podają je w oparciu o informacje uzyskane od sprzedawców i kupców. Ceny mogą się różnić w zalezności od jakości owoców, ilości, odmiany, podaży i popytu w danej chwili.

[ Aktualizacja]

Na Giełdzie Goławin o godz. 15:45 ceny zbliżone były do poprzedniego notowania. Jak informują koordynatorzy, truskawki niemal natychmiast są sprzedawane.

Odmiana Roksana kosztuje ok 21-24 zł, odmiana Aprica 22-24 zł za łubiankę. Ceny pozostałych odmian dostępnych w handlu nie uległy zmianie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI