Gala i Konferencja coraz tańsze! Ile płacą sortownie?

Autor: Sylwia Sałyga 15 września 2022 08:26

Gala i Konferencja coraz tańsze! Ile płacą sortownie? fot. materiały redakcji

Firmy sortujące coraz mocniej poszukują jabłek i gruszek do handlu, ale ceny oferują coraz niższe.

Ceny Gali na sortowanie coraz niższe

W ubiegłym tygodniu firmy sortujące jabłka na eksport i markety w regionie Warki kupowały jabłka odmiany Gala w cenie 1,40 zł za kaliber 7+. Za rozmiar 6,5-7 płacono 1,20 zł/kg. Mniejsze rozmiary cenione były od 0,80 zł do 1 zł. Dziś te ceny to w zasadzie przeszłość.

Obecne oferty za Galę paskowaną na sortowanie ledwo dobijają do 1,30 zł/kg za kaliber 7+. Każdego dnia w Internecie pojawiają się oferty zakupu Gali po jeszcze niższych stawkach. Wiele dotyczy ceny na poziomie zaledwie 1 zł! Zobacz: Gala za 1 zł za wagę w skrzyni? Rozpoczął się festiwal cen

Gala czerwona bez paska kupowana jest przez firmy sortujące maksymalnie po 1,10 zł. Drobne owoce cenione są na zaledwie 0,70 zł.

Paulared, Delikates, Lobo- jakie ceny na sortowanie?

Również niższe ceny są teraz oferowane za letnie jabłko. Ze stawki 1,40 za Lobo w kalibrze 7-9 ceny na sortowniach zostały obniżone do 1,20 zł/kg. Kaliber 6,5-7 kupowany jest po 0,80 zł. Niektóre sortownie np. w okolicy Wilgi na ten moment oferują jeszcze cenę 1,20 zł za Lobo ale za wagę w skrzyni.

Słabe ceny gruszek na sortowanie

Niestety ten sezon również uderza w ceny gruszek. Obecnie sortownie z regionu Warki płacą 2,30 zł za gruszkę odmiany Konferencja w kalibrze 6+. Drobniejsza ceniona jest na 1,20 zł.

Gruszka Lucas i Paten to zaledwie 2 zł za kaliber 6+. W przypadku gruszki na wytłoczkę firmy skore są jeszcze zapłacić 2,30-2,40 zł.

Przeczytaj: Kiepski handel Konferencją na Broniszach. Ceny jabłek spadły

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI