Fruit-Group: Rozpoczęliśmy sezon od wysyłek na dalekie rynki

Autor: freshplaza.com 22 listopada 2022 21:01

Fruit-Group: Rozpoczęliśmy sezon od wysyłek na dalekie rynki Emilia Lewandowska, z firm Fruit-Group przyznaje, że sezon 2022/2023 firma rozpoczęła od wysyłek na dalekie rynki / fot. shutterstock

Nasz sezon rozpoczął się od wysyłek na duże odległości. We wrześniu rozpoczęliśmy załadunek przesyłek do Wietnamu, Indii i Kolumbii. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że tak mocnym rozmachem rozpoczęliśmy sezon - mówi Emilia Lewandowska, z firm Fruit-Group.

Dobry początek sezonu jabłkowego 2022/2023

- Popyt na naszym polskim rynku również był dość dobry. Sieci supermarketów prowadziły programy promocji jabłek, co pozytywnie wpłynęło na naszą sprzedaż krajową. Szczerze mówiąc, myśleliśmy, że początek sezonu nie będzie taki dobry, więc jesteśmy pozytywnie zaskoczeni obecnym stanem rzeczy - przyznaje Lewandowska. 

Brak pracowników do zbioru jabłek - część owoców została na drzewach

Rozmówczyni przyznaje, że chociaż temperatury szybko spadają, niektórzy sadownicy wciąż mają jabłka na drzewach z powodu braku pracowników do zbioru.  - Dziś jest -6 stopni Celsjusza, a w niektórych sadach są jeszcze jabłka na drzewach. Niektórzy polscy sadownicy zostawili jabłka na drzewach z powodu braku pracowników do ich zbioru - dodaje. 

Sadownicy dywersyfikują uprawy - stawiają na warzywa, owoce jagodowe i gruszki

Obok jabłek polscy sadownicy skupiają się teraz na uprawie gruszek. - Ze względu na słabą koniunkturę na rynku jabłek, plantatorzy zaczęli wprowadzać dywersyfikację na polach. Zamiast jabłek zaczęto sadzić jagody, czereśnie, truskawki, warzywa, a teraz także gruszki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI