Fruit-Group: Jesienią wyeksportowaliśmy o 30% więcej jabłek

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 11 grudnia 2020 11:43

Fruit-Group: Jesienią wyeksportowaliśmy o 30% więcej jabłek W sezonie jesiennym eksport jabłek z Fruit-Group wzrósł o 30% / fot. shutterstock

W sezonie jesiennym eksport jabłek z Fruit-Group wzrósł o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym - informuje Freshplaza.

Emilia Lewandowska na łamach Freshplaza, zaznacza, że ceny jabłek ustabilizowały się w porównaniu do początku sezonu. Popyt na rynkach dalekich jest wyższy niż w sezonie 2019. W handlu na daleki odległości wysyłana jest głównie Gala.

Według Emilii Lewandowskiej z Fruit-Group, tegoroczny sezon jesienny był dobry pod względem wielkości eksportu. - Tej jesieni wyeksportowaliśmy około 30 procent więcej jabłek, jeśli porównamy to z jesienią 2019 roku. W chwili obecnej ceny są stabilne. Odnotowaliśmy dość duże zainteresowanie grudniem. Zwykle grudzień w Polsce to miesiąc mandarynek i pomarańczy, więc spodziewaliśmy się, że zainteresowanie jabłkami spadnie dość mocno, ale na szczęście tak się nie stało - tłumaczy.

Lewandowska twierdzi, że dostrzegli większy popyt na rynkach, które są stosunkowo daleko od Polski. - Robimy 100% Gala Royal dla długich przesyłek. W tym sezonie sporo wyeksportowaliśmy na rynki Indii, Dubaju i Kostaryki - dodaje.

 

Planujesz zakup lub sprzedaż jabłek lub innych płodów rolnych? Możesz skorzystać z naszego nowego serwisu Giełda Rolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI