Francuzi zwiększyli eksport jabłek na Bliski Wschód

Autor: freshplaza.com / tradearabia.com 25 lutego 2021 15:33

Francuzi zwiększyli eksport jabłek na Bliski Wschód Francuzi zwiększyli eksport jabłek na Bliski Wschód; fot. unsplash.com

Eksport jabłek z Francji do regionu MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) wzrósł o 16,43% między sierpniem 2019 a lipcem 2020 (w porównaniu z 2018-2019). Stanowi to około 11% całkowitego francuskiego eksportu jabłek - podaje Freshplaza.com.

W sumie 46 386 ton francuskich jabłek zostało wyeksportowanych na MENA, w porównaniu z 39 839 tonami rok wcześniej, z których trzy największe rynki to Arabia Saudyjska (12 975 ton), Zjednoczone Emiraty Arabskie (12 920 ton) i Egipt (6 210 ton), które łącznie kupują ponad 66 % francuskiego eksportu jabłek do regionu. Inne główne rynki to Izrael, Katar, Kuwejt i Oman.

Interfel, francuska organizacja międzybranżowa zajmująca się świeżymi owocami i warzywami, odpowiedzialna za promocję spożycia jabłek na Bliskim Wschodzie oraz Komisja Europejska, uczestniczą w targach Gulfood, gdzie prezentują szereg owoców i warzyw.

Krajowe Stowarzyszenie Jabłek i Gruszek dzieli francuskie jabłka na pięć różnych kategorii: dla smakoszy, pachnące, zrównoważone, rustykalne i orzeźwiające. Najpopularniejszym rodzajem jabłka uprawianym we Francji jest Golden, który korzysta z oficjalnych znaków jakości i pochodzenia.

Ze względu na ich tolerancję na suszę i odporne przystosowanie do wszystkich rodzajów podkładek, odmiana Golden stanowią 35% wszystkich jabłek uprawianych obecnie we Francji. Tymczasem na Bliskim Wschodzie najlepiej sprzedaje się słodka Gala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI