Eksporter: Zwalnia popyt na polskie jabłka ze strony Egiptu

Autor: www.sadyogrody.pl/ Freshplaza 15 marca 2021 15:04

Eksporter: Zwalnia popyt na polskie jabłka ze strony Egiptu Trudniej jest sprzedać owoce ze względu na dużą podaż i wysokie ceny? / fot. shutterstock

Według Mohameda Marawana, dyrektora zarządzającego eksportera jabłek Sarafruit, handel obecnie zwolnił. Większość zapytań ma charakter informacyjny, a nie dochodzi do zawarcia umowy. Dlatego eksporter uważa, że ​​to właściwy czas na zakończenie sezonu jabłkowego.

Zdaniem Mohameda Marawana, dużą rolę w tym odgrywa fakt, że Covid doprowadził do zmniejszenia turystyki w Egipcie, a także Egipcjanie wprowadzają na rynek własne letnie owoce. Mimo iż jakość polskich jabłek z komór chłodniczych obecnie nie jest zła, trudniej jest sprzedać te owoce ze względu na dużą podaż i wysokie ceny.

Przechowywanie jabłek przez dłuższy czas kosztuje. Marawan twierdzi, że cena przechowywanych jabłek jest wyższa niż tych, które nie były przechowywane w chłodniach. 

Jego zdaniem, popyt na jabłka nie jest obecnie wysoki. - Otrzymujemy zapytania od wielu klientów, ale wszystkie one kończą się bez faktycznej transakcji. Podejrzewam, że ludzie testują i analizują sytuację w Polsce, pod względem ceny i ilości towaru w kraju - mówi na łamach Freshplaza.

Dla Sarafruit sezon jabłkowy powoli  się już kończy.

- Myślę, że to najlepsza decyzja, ponieważ nie wiemy, czy możemy nadal dostarczać jakość, której oczekują od nas nasi klienci, ani jak będzie wyglądał rynek, gdy zbliżamy się do końca polskiego sezonu jabłkowego - zaznacza.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI