×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Eksporter: W grudniu popyt na polskie jabłka powinien się zwiększyć

Autor: www.freshplaza.com 29 listopada 2021 09:58

Eksporter: W grudniu popyt na polskie jabłka powinien się zwiększyć Eksporter: W grudniu popyt na polskie jabłka powinien się zwiększyć/fot. shutterstock.com

Mateusz Wajnert, szef sprzedaży polskiego eksportera jabłek Galster twierdzi, że popyt w tym roku jest silny i oczekuje się, że wzrośnie jeszcze bardziej, gdy kraje produkujące jabłka wyczerpią swoje lokalne zapasy - podaje Freshplaza.

- Mogę powiedzieć, że obecny popyt na polskie jabłka jest w dobrym miejscu, nawet bardzo dobrym. Zwłaszcza w odniesieniu od poprzedniego tygodnia trend jest łatwy do zauważenia. Najbliższe dwa tygodnie mamy zapełnione zamówieniami- mówi eksporter w rozmowie z Freshplazą.

Mimo że jest to sezon świąteczny, Wajnert nie spodziewa się dużych zmian na rynkach, na które Galster eksportuje jabłka.

- W nadchodzącym miesiącu nic się nie zmieni na naszych głównych rynkach. Nasze jabłka trafią do kilku krajów Europy i dłuższą wysyłkę do krajów takich jak kraje Zatoki Perskiej, Indie i inne w mniejszych ilościach. Szczególnie Europa powinna być naszym głównym rynkiem pod względem ilości. Przypuszczam, że w wielu krajach Europy handlarze jabłkami skupiają się na sprzedaży własnej produkcji jabłek w pierwszych miesiącach sezonu. Grudzień i kolejne miesiące powinny przynieść większy popyt z ich strony, ponieważ zapasy lokalnych jabłek zaczną spadać - mówi Mateusz Wajnert z firmy Galster.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI