Eksporter: Spodziewamy się, że tegoroczny eksport jabłek będzie wysoki

Autor: www.freshplaza.com 07 września 2020 15:50

Eksporter: Spodziewamy się, że tegoroczny eksport jabłek będzie wysoki Jan Nowakowski: Zbiorów będzie więcej niż w poprzednim sezonie/ fot.shutterstock.com

- W tym sezonie spodziewamy się lepszych ilości w porównaniu z niskimi plonami zeszłorocznymi. Jednak z powodu mrozów i gradu będziemy mieli więcej jabłek, które trafią do przemysłu przetwórczego. Oznacza to, że będziemy mieli mniej jabłek przeznaczonych na eksport, ale wciąż większy wolumen w porównaniu z rokiem ubiegłym - mówi w rozmowie z Freshplazą Jan Nowakowski, menadżer Genesis Fresh.

Według Jana Nowakowskiego, menadżera Genesis Fresh, zbiorów będzie więcej niż w poprzednim sezonie.

- Zaczynamy zbiory od Gali, a następnie Szampion, Golden, Jonagold, Red Prince, Red Delicious. Zbiory jabłek zakończą się pod koniec października 2020 r. W tym sezonie spodziewamy się lepszych ilości w porównaniu z niskimi plonami zeszłorocznymi - mówi Nowakowski dla Freshplazy.

- Całkowita ilość jabłek będzie o 10 do 15 procent mniejsza w porównaniu z normalną średnią ilością. Jednak z powodu mrozów i gradu będziemy mieli więcej jabłek, które trafią do przemysłu przetwórczego. Oznacza to, że będziemy mieli mniej jabłek przeznaczonych na eksport, ale wciąż większy wolumen w porównaniu z rokiem ubiegłym. Niemniej jednak spodziewamy się wyższych wyników eksportu w tym sezonie w porównaniu z poprzednim  - dodaje.

- Globalny popyt na zdrowe produkty rośnie, spodziewamy się, że eksport również będzie wysoki. Ceny są wysokie na początku sezonu w porównaniu z rokiem poprzednim. Myślę, że średni poziom cen w całym sezonie również będzie wyższy w porównaniu z poprzednimi latami. Wygląda na to, że sytuacja wygląda podobnie na innych rynkach w Europie. Nadchodzące tygodnie pokażą rzeczywistą sytuację biznesową i możliwości. Trend pokazuje jednak, że będzie to lepszy sezon niż rok temu  - podsumowuje Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI