Eksporter: Popyt na polską Galę jest duży

Autor: freshplaza.com 01 października 2021 09:46

Eksporter: Popyt na polską Galę jest duży Eksporter: Popyt na polską Galę jest duży/ Fot. materiały własne

- W tym sezonie Polska ma bardzo dobrą jakość jabłek Gala. Zauważyliśmy duże zainteresowanie polskimi jabłkami z zagranicy w tym sezonie - mówi Emilia Lewandowska w rozmowie z Freshplazą.

- Zauważyliśmy duże zainteresowanie polskimi jabłkami z zagranicy w tym sezonie. Eksport jabłek rozpoczęliśmy we wrześniu. W tym sezonie Polska ma bardzo dobrą jakość jabłek Gala. Kolor jabłek jest bardzo czerwony, dzięki świetnym warunkom pogodowym, jakie mieliśmy. Rozmiary jabłek też są ładne, ponieważ Gala nie jest za mała, ma w tym sezonie średnią wielkość. Czuję, że ten rok będzie bardzo dobry dla eksportu polskich jabłek Gala!- mówi Emilia Lewandowska z  Fruit-Group.

- Zaczęliśmy eksportować do Francji, Niemiec i Czech. Czas zbiorów w Europie jeszcze się nie skończył, więc w przyszłym miesiącu eksport będzie się jeszcze bardziej rozwijał. Co więcej, nie wszystkie odmiany są jeszcze dostępne, ponieważ wciąż zbieramy. W tym tygodniu startujemy z odmian Champion, Golden, Jonaprince oraz Red Delicious. Popyt lokalny w Polsce jest podobny do poprzednich sezonów - ocenia Emilia Lewandowska w rozmowie z Freshplazą.

-Ceny są teraz nieco wyższe niż pod koniec poprzedniego sezonu. Lewandowska ma nadzieję, że cena pozostanie stabilna przez cały sezon. - Stary sezon 2020/2021 zakończył się na niskim poziomie cenowym. W tym nowym sezonie ceny zaczęły być wyższe. W tej chwili trudno przewidywać i mówić o oczekiwaniach. Sezon 2020/2021 od października do kwietnia był ogólnie stabilny, ale miesiące maj i czerwiec zniszczyły tę stabilność. Mam nadzieję, że w tym roku sytuacja cenowa będzie stabilna do końca - powiedziała Lewandowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI