Eksporter: duży popyt na polskie jabłka. Ceny będą rosły

Autor: www.sadyogrody.pl 28 lutego 2021 15:42

Eksporter: duży popyt na polskie jabłka. Ceny będą rosły Eksporter obserwuje duży popyt na polskie jabłka; fot. unsplash.com

Jak czytamy w serwisie Freshplaza.com, sprzedaż polskich jabłek jest w tej chwili na wysokim poziomie. Popyt jest wysoki w kilku krajach europejskich, takich jak Hiszpania, Holandia i Belgia. Zgodnie z oczekiwaniami ceny nieznacznie wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca.

Ze względu na niedobory jabłek w kilku krajach europejskich stworzono przestrzeń na eksport polskich jabłek. Jak mówi Jakub Krawczyk, menadżer eksportu Appolonii, "sprzedaż jabłek wzrosła i obecnie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie". - Sadownicy zdecydowali się również otworzyć swoje komory chłodnicze, co zwiększyło dostępność - dodaje.

- Popyt na polskie jabłka jest obecnie duży, a ceny mogą rosnąć w miarę upływu tygodni - mówi Krawczyk. - Obecnie w Hiszpanii istnieje duży popyt na jabłka, głównie odmiany Golden. Jednak kraje takie jak Holandia i Belgia nadal importują duże ilości Red Jonaprince i Jonagold i uważamy, że ten trend utrzyma się do końca sezonu. Ceny nieco wzrosły zgodnie z oczekiwaniami, a wkrótce nastąpi dalszy wzrost cen, szczególnie w przypadku odmian, które będą miały niższe zapasy - prognozuje.

Krawczyk ma nadzieję, że świat wkrótce wróci do normy, a rządy ponownie zniosą blokady i lockdown'y. Otwarcie restauracji znacznie pomogłoby branży. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI