Eksporter: Coraz trudniej jest sprzedać jabłka

Autor: TVP3 Bydgoszcz 13 października 2021 08:41

Eksporter: Coraz trudniej jest sprzedać jabłka Polskie jabłka są coraz tańsze, a polskim producentom jabłek coraz trudniej jest konkurować z zagranicznymi sadownikami./fot. shutterstock.com

- Patrzymy z niepokojem, co będzie dalej, bo wymogi rynku są coraz wyższe, coraz trudniej jest sprzedać jabłko, musi ono być lepszej jakości - powiedział Paweł Pączka z Grupy Producentów Owoców w Wierzchucicach dla TVP 3.

Polskie jabłka są coraz tańsze, a polskim producentom jabłek coraz trudniej jest konkurować z zagranicznymi sadownikami. Sytuacja może doprowadzić do likwidacji kolejnych rodzimych produkcji.

Ceny jabłek niskie a koszty coraz większe

Ceny w skupach nie napawają optymizmem. Za jabłka deserowe również ciężko jest uzyskać satysfakcjonujące ceny.

- Patrzymy z niepokojem, co będzie dalej, bo wymogi rynku są coraz wyższe, coraz trudniej jest sprzedać jabłko, musi ono być lepszej jakości sezon nam nie pomógł, pogoda nie pomogła, natomiast koszty wzrosły – przyznaje Paweł Pączka z Grupy Producentów Owoców w Wierzchucicach.

Rosnące koszty paliwa, czy środków ochrony roślin zmniejszają zyski. Trudno jest też o ręce do pracy. To wszystko przekłada się na ostateczny bilans. Wielu sadowników obawia się przyszłości.

 

Więcej w TVP 3.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI