Eksport jabłek do Afryki. Trwają rozmowy

Autor: Związek Sadowników RP 17 stycznia 2022 10:13

Eksport jabłek do Afryki. Trwają rozmowy W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie na temat sytuacji polskiego jabłka deserowego po wprowadzeniu embarga przez Białoruś. / fot. shutterstock

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie na temat sytuacji polskiego jabłka deserowego po wprowadzeniu embarga przez Białoruś.

Gospodarzem spotkania był wiceminister Norbert Kaczmarczyk Pełnomocnik Rządu do spraw Przetwórstwa i Rozwoju Rynków Rolnych.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji producenckich: Appolonia, Unia Owocowa, Lub Apple, Grupy Rajpol, Związek Sadowników reprezentował Krzysztof Cybulak. W spotkaniu uczestniczyli też specjaliści od reklamy, marketingu, wizerunku i komunikacji strategicznej Pani Agnieszka Dziedzic i Pan
Tomasz Sańpruch.

 

Możliwości eksportu jabłek do Tanzanii, Nigerii i Maroko

Przy ich zaangażowaniu i pomocy przez łącza internetowe rozmawiano z
przedstawicielami takich krajów jak Tanzania, Nigeria i Maroko. Rozmowy dotyczyły możliwości eksportu do tych krajów polskiego jabłka, w kontekście uwarunkowań logistycznych, sanitarnych, finansowych.

Wiceminister Kaczmarczyk obiecał utworzenie „parasola ochronnego” państwa nad wszelkimi działaniami, żeby zdobyć tamte rynki. ZSRP zgłosił postulat, by to strona rządowa sfinansowała przelot dla organizacji sadowniczych oraz przewóz naszych jabłek dla promocji, degustacji i pokazania przedstawicielom handlowym tych krajów oferty handlowej polskich jabłek.

Następne spotkanie odbędzie się w lutym, będą wtedy znane pierwsze ustalenia w tym kierunku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI