×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Egipt: Rozpoczął się sezon truskawkowy. Ceny będą wyższe

Autor: www.freshplaza.com 01 grudnia 2021 14:41

Egipt: Rozpoczął się sezon truskawkowy. Ceny będą wyższe Egipt: Rozpoczął się sezon truskawkowy. Ceny będą wyższe/fot. shutterstock.com

Od połowy listopada oficjalnie rozpoczął się eksport egipskich świeżych truskawek. Jeden  z eksporterów spodziewa się solidnego sezonu, gdyż zarówno popyt, jak i produkcja są na dobrym poziomie - podaje Freshplaza.

Według Amra Kadaha, dyrektora generalnego egipskiego eksportera świeżych produktów Fruit Kingdom, sezon truskawkowy jest w pełnym rozkwicie i będzie trwał przez dłuższy czas.

Eksport egipskich truskawek

- Egipskie zbiory truskawek rozpoczęliśmy na początku listopada, ale eksport rozpoczął się dwa tygodnie później -mówi Amr Kadah.

- Ceny egipskich truskawek będą w tym roku nieco wyższe, ale wynika to ze wzrostu kosztów logistycznych – wyjaśnia Kadah. - Pogoda była bardzo odpowiednia do uprawy truskawek. Egipska truskawka charakteryzuje się wspaniałym smakiem, wysoką jakością i średnią ceną, ale ceny wysyłki są obecnie zbyt wysokie, zwłaszcza frachtu lotniczego, co powoduje, że ceny eksportowe naszych truskawek wzrosną - powiedział w rozmowie z Freshplazą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI