Dwie odmiany jabłek są droższe. "Inne odmiany nie radzą sobie tak dobrze"

Autor: freshplaza.com 18 stycznia 2023 08:01

Dwie odmiany jabłek są droższe. "Inne odmiany nie radzą sobie tak dobrze" Ten sezon jest bardzo dobry dla polskich jabłek Royal Gala i Golden Delicious i był pozytywny od samego początku. / fot. sadyogrody.pl

Jabłka Royal Gala i Golden Delicious mają się całkiem nieźle w tegorocznym, polskim sezonie jabłkowym – mówi Jan Nowakowski z firmy Genesis Fresh.

Rynek jabłek 2o23 - dwie odmiany mają wyższe ceny 

- Ten sezon jest bardzo dobry dla polskich jabłek Royal Gala i Golden Delicious i był pozytywny od samego początku. Po świętach i Nowym Roku sezon wznowiono przy stabilnym popycie na obie te odmiany. Jednak inne odmiany nie radzą sobie tak dobrze - dodaje Jan Nowakowski. 

Nowakowski zauważył, że ceny dwóch najpopularniejszych odmian rosną. - Ze względu na mniejsze ilości wysokiej jakości jabłek Gala popyt na te owoce jest większy niż zwykle. Ceny za odmiany Royal Gala i Golden Delicious regularnie idą w górę od początku okresu sezonu. W okresie Nowego Roku zaobserwowaliśmy również nieznaczny wzrost cen. W przypadku innych odmian wiemy, że w tym sezonie w Europie jest dużo jabłek, a jabłka takie jak Red Jonaprince, Jonagored, Idared, Gloster są dystrybuowane ze stabilną, ale wolniejszą częstotliwością - przyznaje. 

Rynek jabłek 2023 - wzrośnie popyt na jabłka? 

- Spodziewamy się dużego popytu na nasze pozostałe odmiany w drugiej części sezonu, począwszy od marca do sierpnia. Ceny są jednak trudne do przewidzenia. Może nas czekać trudny sezon, jeśli chodzi o pokrycie kosztów produkcji – podsumowuje Nowakowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI