×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dobry popyt na polskie jabłka w Indiach

Autor: Sylwia Sałyga 27 grudnia 2022 08:45

Dobry popyt na polskie jabłka w Indiach Dobry popyt na polskie jabłka w Indiach/ fot.shutterstock.com

Popyt na polskie jabłka w Indiach jest duży, szczególnie popularna jest polska Gala.

- Chociaż na rynku indyjskim dostępnych jest wiele lokalnie uprawianych jabłek, popyt na polskie jabłka Gala jest dość duży - mówi Kamaruddeen, dyrektor zarządzający Aeden Fruits w Indiach dla serwisu freshplaza.

- W tym roku mamy pod dostatkiem indyjskich jabłek. Jednak pomimo obfitości plonów, gorsza jakość indyjskich zbiorów spowodowała duży popyt na towary importowane. Popularność polskich jabłek Gala jest zwiększana przez tamtejsze obfite zbiory w tym roku i zmniejszone zbiory włoskiej Gali - dodaje.

Polska Gala w Indiach

- Spadek wolumenu włoskiej Gali sprzyja popytowi na polskie jabłka w Indiach, więc jabłka z Polski napływają szybko. Popyt i podaż są teraz w zasadzie Yin i Yang, ponieważ nowy sezon importowy dopiero się zaczyna. Mamy również lokalną produkcję i własne chłodnie, aby wszystko było tak świeże, jak to tylko możliwe” – mówi Kamaruddeen.

Indyjski importer twierdzi, że koszt produkcji polskich jabłek stanowił wyzwanie, co zostało przezwyciężone dzięki dobrym stosunkom z polskim eksporterem jabłek. 

W ubiegłym roku ceny logistyki były wyzwaniem zarówno dla importerów, jak i eksporterów w Indiach. Według Kamaruddeena koszty transportu tym razem nie były tak wysokie: „Logistyka nie stanowiła problemu w tym sezonie, a niedobór kontenerów chłodniczych nie jest powodem do niepokoju w porównaniu z poprzednim rokiem. ”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI