Czereśnie 2022: Jakie ceny?

Autor: www.sadyogrody.pl 07 czerwca 2022 08:30

Czereśnie 2022: Jakie ceny? Wkrótce powinna się zwiększyć dostępność krajowych czereśni. W ubiegłym roku na Broniszach pojawiły się 11 czerwca. / fot. shutterstock

Tegoroczny sezon czereśniowy małymi krokami nabiera rozpędu. Obecnie na rynkach hurtowych dostępne są jeszcze głównie owoce z importu, ale wkrótce powinno być więcej polskich czereśni.

Ceny czereśni 2022

Obecnie na rynku hurtowym Bronisze dostępne są importowane czereśnie w cenie 13-40 zł/kg. Polskie czereśnie dostępne są już na Giełdzie Kaliskiej - w cenie 15 zł/kg. 

Wkrótce powinna się zwiększyć dostępność krajowych czereśni. W ubiegłym roku na Broniszach pojawiły się 11 czerwca. 

- W ubiegłym roku pierwsze polskie czereśnie na rynku hurtowym Bronisze pojawiły się 11 czerwca. Były to czereśnie odmiany Rivan po 7-9 zł/kg, one zwykle co roku mają podobną cenę. Około 15 czerwca pojawiła się odmiana Burlat, a Rivan zniknął z rynku. Wtedy trzeba było za nie zapłacić 15 zł/kg. Niestety Burlat szybko taniał bo już 18 czerwca był po 9,5-10 zł /kg - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Maciej Kmera, ekspert rynku hurtowego Bronisze. 

Około 25 czerwca weszły na rynek odmiany wielkoowocowe takie jak Summit - bo cena maksymalna skoczyła na 15-16 zł/kg. - Dostępne były odmiany drobne i wielkoowocowe. Do 7 lipca te ceny były dość wysokie, a później nastąpił wysyp bo maksymalna cena wynosiła 8 zł/kg. Działo się tak do sierpnia kiedy zaczęły się pojawiać czereśnie z przechowalni  – około 5 sierpnia dostępna była czereśnia z przechowalni, odmiana Kordia, Regina – po 20 zł/kg - dodaje. 

Zobacz aktualne ceny skupu truskawek: Skup truskawek przemysłowych: Jakie są ceny ?

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI