Czereśnie 2022: Jaka cena za kilogram?

Autor: www.sadyogrody.pl 17 czerwca 2022 14:09

Czereśnie 2022: Jaka cena za kilogram? Czereśnie 2022: Dobra sprzedaż Burlata na Broniszach/ fot. materiały własne

Ostatnie dni w handlu czereśnią mijają pod znakiem stabilnych cen i dobrego zejścia dla odmiany Burlat.

Na ten moment na Broniszach w sprzedaży występuje czereśnia odmiany Burlat. I chociaż w minionych dniach podaż Burlata w hurcie była bardzo wysoka to pomimo dużej ilości, owoce szybko się sprzedawały- przeważnie w cenie 6 zł za kilogram. 

Jakie ceny czereśni na Broniszach?

W dniu dzisiejszym (17 czerwca) w godzinach porannych podaż czereśni na Broniszach była mała. Czereśnię sprzedawało około 20 producentów, a towar miał dobre zejście. Ceny za Burlata wynosiły od 7 do 10 zł, ale przeważnie sprzedawano czereśnie po 8 zł za kg. 

Na ten moment kupcy w zasadzie nie maja innego wyboru w odmianach krajowych czereśni niż kupić Burlata. Pozostałe odmiany, twardsze i większe, które znacznie lepiej niż Burlat nadają się na eksport, będą dostępne za około tydzień.

Jest to trzeci rok kiedy ceny za odmianę Burlat są powyżej 6 zł. Jeszcze w 2018 roku nasadzeń Burlata było tak dużo, że ceny były niestabilne- wynosiły ok. 3 zł a bardzo często nie można było nigdzie sprzedać owoców. Oczywiście, problem ze sprzedażą w pełni nie minął i widoczny jest także w tym roku. Z powodu zalewającej nasz rynek fali importowanej czereśni, której owoce często są dużo większe i twardsze niż polski Burlat, nasi producenci zmagają się z trudnościami w sprzedaży swoich owoców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI