Czereśnie 2021: Wyższe ceny i lepsza sprzedaż w hurcie

Autor: SS 22 lipca 2021 14:46

Czereśnie 2021: Wyższe ceny i lepsza sprzedaż w hurcie W dniu dzisiejszym na Rynku Hurtowym Bronisze sprzedaż krajowej czereśni przebiegała płynnie/fot. shutterstock.com

Jak informują nasz portal sadownicy handlujący jeszcze czereśniami na Rynku Hurtowym Bronisze, ceny jak i sprzedaż w tym tygodniu znacznie się poprawiły.

W  dniu dzisiejszym (22.07) na Rynku Hurtowym Bronisze sprzedaż krajowej czereśni przebiegała płynnie a poranne ceny wynosiły nawet 10 zł za kilogram.

Jak przebiegała sprzedaż czereśni w hurcie na Broniszach?

Jak informuje nas jeden z sadowników w porównaniu do sytuacji z ubiegłego tygodnia, dziś zainteresowanie czereśnią było dosyć duże. 

- Miałem 22 plastiki czereśni. Udało mi się je sprzedać w ciągu dwóch godzin. W porównaniu do handlu z ubiegłego tygodnia, dzisiejszy był dla mnie ekspresowy - mówi nam Pan Grzegorz. 

Według relacji plantatora kupcy szukają towaru o dobrej jakości w granicach 5-6 złotych za kilogram. Jednak w sprzedaży dominuje czereśnia o średniej wielkości. W dniu dzisiejszym wiele było owoców z chłodni, z ubiegłotygodniowych rwań.

Jakie ceny czereśni za kilogram ?

Jak podaje inny sadownik aktualne ceny są wyższe od ubiegłotygodniowych o 1-2 zł , a w przypadku odmian o większych owocach, nawet o 3-4 zł. W ubiegłym tygodniu ceny czereśni o dużym kalibrze i wysokiej jakości osiągały poziom jedynie 6-7 zł/kg.

Ceny czereśni różne w zależności od kalibru i jakości. Najtańsza czereśnia odmiany Kordia z chłodni, mokra sprzedawana była w granicach 5-6 złotych. 

Świeżo rwana czereśnia Regina w kalibrze 22+ ceniona była na 6zł/kg. Ładna i gruba czereśnia odmiany Staccato aktualnie kosztowała od 8 do 10 zł za kilogram. 

Według plantatorów rynek uluźnił się, zmniejszyła się presja zagranicznej czereśni, tym samym zainteresowanie kupujących krajowymi czereśniami zwiększyło się.

 

Sprzedaż czereśni odbywa się także na gieldarolna.pl: odmiana Vera

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI