Covid -19 wpływa na światowy handel owocami i warzywami

Autor: www.fruitnet.com 22 października 2020 08:53

Covid -19 wpływa na światowy handel owocami i warzywami Nowy raport wskazuje na rozszerzające się modele dostaw i wyższy popyt na lokalne produkty/ fot.shutterstock.com

Nowy raport wskazuje na rozszerzające się modele dostaw i wyższy popyt na lokalne produkty- podaje fruitnet.com

Kryzys koronawirusa doprowadził do poważnych i trwałych zmian w sposobie sprzedaży świeżych owoców i warzyw. Takie są główne wnioski płynące z nowych badań przeprowadzonych przez holenderską firmę zajmującą się hodowlą warzyw- Rijk Zwaan, która rozmawiała z wieloma partnerami w łańcuchu dostaw i specjalistami z branży, aby zrozumieć skutki pandemii.

Jak wskazano w raporcie, łańcuchy dostaw świeżych owoców i warzyw podlegają podobnym zmianom na całym świecie. Specjaliści z Chin, Indii, Rosji, Europy, RPA i Stanów Zjednoczonych, stwierdzili, że pandemia przyspieszyła przejście na zakupy online i dostawę do domu, tworząc dobrze rozwijający się trend.

Stwierdzono także, że konsumenci na całym świecie coraz częściej wybierają świeżą i zdrową żywność, a warzywa o długim okresie przydatności do spożycia okazują się „szczególnie popularne”. 

Konsumenci coraz częściej wybierają również lokalne produkty i dostawców co stanowi dużą szansę na rozwinięcie się dla tego sektora.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI