×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Coraz więcej truskawek. Jakie ceny krajowych owoców?

Autor: SadyOgrody.pl 22 maja 2023 10:02

Coraz więcej truskawek. Jakie ceny krajowych owoców? Negatywnym zjawiskiem na rynku truskawek stają się zbyt szybko spadające ceny. / fot. shutterstock

Przybywa polskich truskawek na lokalnych i hurtowych rynkach, a ich ceny spadają - zdaniem plantatorów zbyt szybko.

Negatywnym zjawiskiem na rynku truskawek stają się zbyt szybko spadające ceny. Plantatorzy obawiają się, że w przyszłym tygodniu ceny mogą zostać zaniżone do niepokojących poziomów. Jak obecnie kształtują się stawki za polskie truskawki na rynkach hurtowych? 

Ceny truskawek na rynkach hurtowych 2023 

Na podwarszawskich Broniszach w dniu dzisiejszym ceny truskawek zaczynają się już od 15 zł/kg i sięgają 24 zł/kg. Tydzień temu ceny wahały się między 16-25 zł/kg. 

Na Giełdzie Kaliskiej ceny truskawek są zbliżone ale ich najniższy poziom jest zdecydowanie wyższy. Polskie owoce sprzedawane są w cenie 20-24 zł/kg. 

Podaż truskawek z każdym tygodniem zwiększa się. Truskawek z tradycyjnego gruntu można spodziewać się w pierwszej dekadzie czerwca, w zależności od lokalizacji plantacji i pod warunkiem korzystnej pogody. Wtedy też podaż będzie większa a ceny niższe.

Ceny truskawek na Giełdzie Goławin 

Na targowisku gminnym w Nowym Przybojewie ruch robi się coraz większy. W dniu dzisiejszym ceny wywoławcze truskawki wynosiły od 27 do 30 zł za łubiankę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI