Ceny truskawek stabilne. W hurcie wahają się między 4-10 zł/kg

Autor: sadyogrody.pl 03 czerwca 2018 16:19

Ceny truskawek stabilne. W hurcie wahają się między 4-10 zł/kg fot.shutterstock.com

Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny truskawek na rynkach hurtowych na terenie całego kraju wahają się między 4 zł a maksymalnie 10 zł/kg, jednak najczęściej owoce sprzedawane są za 6 - 7 zł/kg.

Na Wielkopolskiej Giełdzie Rolno-Ogrodniczej w Poznaniu ceny truskawek pozostają bez zmian. Tamtejszy rynek hurtowy już od dłuższego czasu utrzymuje cenę owoców między 5 - 8 złotych. Podobnie jest w Łodzi. Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A. nadal wycenia truskawki pomiędzy 3 zł a 6 zł/kg.

Na krakowskim kompleksie handlowym Rybitwy również bez zmian, tam utrzymuje się cena od 4 zł do 7 zł/kg.  Stałe ceny są także w Bydgoszczy - od 4 do 5 zł za kg.

Na warszawskich Broniszach za truskawki trzeba zapłacić między 4 zł a 6 zł (było od 2,5 zł do 8 zł). A na rzeszowskim rynku Agrohurt S.A. od 4 do 10 zł za kilogram.

Z kolei na Giełdzie w Kaliszu ceny są wyższe niż poprzednio. Tam kilogram truskawek sprzedawany jest za 6 zł za kilogram.

Na giełdzie truskawkowej w miejscowości Goławin odmiana Roksana wyceniana jest za 9 zł za łubiankę, Rumba- 8 zł. Spadła cena odmiany Honey z 8 zł do 6-7 zł,  podobnie Azja- 8-9 zł/łubianka (było 9-10 zł).

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 30.05-01.06 br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI