Ceny malin w hurcie wahają się między 10-20 zł/kgAneta Gwara-Tarczyńska/www.sadyogrody.pl - 06 sierpnia 2019 14:06


Na rynkach hurtowych wciąż widoczny jest niedobór malin co ma odbicie w cenach. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl obecnie ceny malin w hurcie dochodzą do 20 zł/kg.

W porównaniu do zeszłotygodniowej analizy ceny malin na podwarszawskich Broniszach spadły. Tydzień temu za kilogram owoców trzeb było zapłacić 18-22 zł, zaś teraz 14-20 zł/kg. W Sandomierzu maliny sprzedawane są za 12 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Lublinie za maliny trzeba zapłacić 12-14 zł/kg. Wzrost cen odnotowaliśmy w Łodzi. Na tym rynku hurtowym producenci i dystrybutorzy za maliny otrzymują 14-20 zł. Podczas ostatniej analizy stawki wahały się między 10-16 zł/kg.

W Rzeszowie ceny malin są stabilne i wynoszą 14-15 zł/kg. Również w Bydgoszczy i Krakowie w ciągu tygodnia stawki nie zmieniły się. Kilogram malin na tych rynkach hurtowych kosztuje 10-12 zł/kg.

Podane przez nas ceny są oficjalnymi stawkami podanymi przez rynki hurtowe, jednak trzeba podkreślić, że sytuacja na rynkach hurtowych dynamicznie się zmienia. Sprzedaż wszystkich owoców zależy od podaży i popytu i to one regulują rynek przez co często zdarza się, że producenci sprzedają swoje plony po niższych lub wyższych cenach.