Ceny malin w hurcie dochodzą do 26 zł/kgAneta Gwara-Tarczyńska / www.sadyogrody.pl - 29 lipca 2019 14:33


Na rynkach hurtowych dostępne są niewielkie ilości malin. Owoce odmian letnich powoli się kończą, zaś owoców odmian jesiennych jest jeszcze na tyle mało, że nie są w stanie zaspokoić popytu. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny malin na rynkach hurtowych wahają się od 10 do 26 zł/kg.Na Warszawskich Broniszach za kilogram malin zapłacić trzeba 18-22 zł. Jest to jedna z wyższych stawek zanotowanych podczas naszej analizy. Równie drogo sprzedawane są maliny na rynku hurtowym w Poznaniu. W tym miejscu ceny zaczynają się na 16 i sięgają nawet 26 zł/kg.

Podobne choć nieco niższe stawki za maliny odnotowaliśmy we Wrocławiu. W tym miejscu owoce sprzedawane są za 16-20 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Rzeszowie producenci i dystrybutorzy za kilogram malin otrzymać mogą 14-15 zł. W Łodzi za maliny otrzymać można 10-16 zł/kg.

Nieco taniej maliny sprzedawane są na rynku hurtowym w Krakowie i Bydgoszczy – tam owoce kosztują 10-12 zł/kg.

Podane przez nas ceny są oficjalnymi stawkami podanymi przez rynki hurtowe, jednak trzeba podkreślić, że sytuacja na rynkach hurtowych dynamicznie się zmienia. Sprzedaż wszystkich owoców zależy od podaży i popytu i to one regulują rynek przez co często zdarza się, że producenci sprzedają swoje plony po niższych lub wyższych cenach.